Polska mocarstwem finansowym

ZŁoty

Polska mocarstwem finansowym

Większość ludzi ma potrzebę, to idzie do banku i bierze kredyt. Uważają, że są piękni, młodzi i silni, dlatego zawsze będą mieli finanse na jego spłatę.

Jednak w każdej chwili może się noga podwinąć.

Zobacz na frankowiczów. Uczciwie wzięli kredyty, które okazały się być: zorganizowaną akcją zniewolenia ludzi.

To banki i usłużni politycy są winni tej zbrojnej, finansowej akcji kredytowej.

Czym jest kredyt?

Pieniądzem/walutą bankierów.

Najpierw zabronili państwom, w tym Polsce druku narodowych pieniędzy, później zmusili poszczególne rządy i ludność do brania kredytów.

Przestępstwo polega na tym, że ich produkt, jakim jest kredyt jest straszliwie drogi.

Przecież to państwo, instytucja narodowa powinna finansować gospodarkę, czyli udzielać pożyczek Kowalskiemu, a nie prywatna grupa przestępcza, jaką jest finansjera.

Finansjera to bankierzy posługujący się prywatnym systemem finansowo-kredytowym, z którego przymusowo korzysta każdy naród.

Trudno jest w tym systemie nie wziąć kredytu, dlatego narody na całym świecie godzą się na przestępczą działalność, największej mafii na świecie.

Nie protestują, nie sprzeciwiają się, jakby zostali upici.

Tak naprawdę, to pożyczki na dom, samochód powinny być bardzo tanie i będą bardzo tanie, jeżeli tylko państwo wprowadzi system pożyczek i finansowania gospodarki.

Tu i teraz.

Może to zrobić rząd Mateusza Morawieckiego.

Nie musimy walczyć z bankierami, ani z ich systemem.

Niech społeczeństwo wybierze, który system pożyczek jest lepszy: kredytowo-bankierski, czy pożyczkowo-narodowy.

System kredytowo – bankierski

Kiedy zaciągasz kredyt w banku na 300 tys zł, to bank nie daje ci tych pieniędzy z własnego zysku. 

Wpisuje 300 tys do systemu komputerowego i w tym momencie tworzy nowy kredyt/nowy pieniądz elektroniczny.

Nigdy tych pieniędzy nie dostaniesz w gotówce. Tworzone są na spłatę domu. Nawet nie możesz ich sam przelać do kupca, tylko wszystko robi bank.

Nie dlatego, że jest tak wspaniałomyślny, tylko boi się zawalenia systemu. Gdyby każda osoba chciał w okienku bankowym wybrać chodź połowę kredytu, to musieliby zamknąć banki, bo takich pieniędzy nie ma.

Te pieniądze są elektronicznie przelewane do kupców i ktoś wybierze w okienku bankowym gotówkę. Jednak to będą minimalne pieniądze, ponieważ przy pobraniu większej gotówki musisz wcześniej powiadomić bank.

Kiedy spłacasz ratę kredytową, to bank fikcyjnie wytworzone pieniądze w systemie komputerowym (kredyt), zamienia w realny pieniądz, który mu przyniosłeś do banku.

Po spłacie całego kredytu uzyskał od ciebie realne pieniądze plus extra zysk w postaci odsetek.

Pobrał odsetki od fikcyjnych pieniędzy.

To jest bandycki przekręt, bandycki wyzysk.

Jak w takim razie powinien wyglądać uczciwy system pożyczkowo – narodowy?

Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji

Zakładamy nową instytucje: NIDPI czyli  Narodowa Instytucja Druku Pieniądza i Inwestycji. Przekazujemy jej prawo do emisji czyli drukowania złotówki, zgodnie z potrzebami gospodarki.

W całym kraju zakładamy oddziały NIDPI, które udzielają pożyczki narodowi i polskim przedsiębiorcom.

Porównajmy teraz te dwa systemy: NIDPI i bank.

W obu systemach bierzemy kredyt/pożyczkę hipoteczną na 300 tys zł – na 30 lat.

Oprocentowanie 10%.

W banku, w systemie kredytowo-bankierskim przez 30 lat musisz oddać 650 tys złotych odsetek, plus sumę kredytu: 300 tys zł.

Razem kredyt wyniesie: 950,000 zł.

W NIDPI, w systemie pożyczkowo- narodowym opłata (nie ma odsetek bankierskich) od 300 tys zł wyniesie tylko 30 tys złotych.

Pożyczka do spłaty: 330 tys złotych. 

nidpi

Państwo zarabia 30 tys zł na pożyczeniu 300 tys zł, z czego część oddaje firmie obsługującej punkt/oddział NIDPI.

Pożyczka nie służy do bogacenia się, do okradania narodu, bo to naród wybrał polityków do opiekowania się nim.

Zobacz jak system kredytowy międzynarodowej finansjery, okrada Polskę i Polaków.

Dlaczego zgadzamy się na to?

Dlaczego nie protestujemy?

A możemy być bardzo majętnym narodem, mocarstwem finansowym… Tylko wdróżmy system pożyczkowo – narodowy.

 

Brzoza Robert
RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: Envanto Elements By mkos83

10 Comments

michał
19 grudnia 2017 at 22:56 /

Gdybyśmy zmienili system finansowy w Polsce to zrobiliby nam demokrację i tyle by było. Najpierw społeczeństwo musi zdobyć wiedzę w tym temacie ale i nie tylko w tym, wówczas byłoby łatwiej uczciwym politykom. Ale co zrobić żeby ludziom chciało się chcieć myśleć i aby zdobyli tą wiedzę ? Jeśli sam człowiek do tego nie dojdzie to nie uwierzy drugiemu który mu to objaśni. Co zatem zrobić ? Wydaje mi się że nic, bo nieuczciwi ludzie nie uwierzą uczciwemu a w końcu bieda która nadejdzie zmusi niektórych do poszukiwań.

Roman
20 grudnia 2017 at 09:18 /

Trzeba o tym powiedzieć Morawiskiemu, mój kolega zna jego ojca

Czesiek
20 grudnia 2017 at 13:35 /

z propos wykształcenia finansowego: dla innych czytających , którzy też nie wiedzą jak policzyć i skąd się wzięło w powyższym przykładzie 650,000 zł.

Piotr dalej naiwny
20 grudnia 2017 at 14:25 /

Trochę economic fiction. Zbyt piękne aby mogło być prawdziwe. Banksterka czuwa żeby takich rozwiązań nie było a zwykły lud ma to gdzieś, dopóki nie dotknie go ten problem. Ale kiedy dotknie wtedy jest już za późno bo zamiast myśleć i walczyć o lepsze czasy to siedzi 10 h w pracy żeby kredyt spłacić i o niczym więcej nie myśli. Człowiek wolny to taki który nic nie ma. Wtedy nic nie można mu zabrać. Kiedy pomnaża majątek to zakłada sobie kajdany które sprawiają żeby się nie wychylał, jeśli dochodzi do tego utrzymanie rodziny to już całkiem siedzi cicho. Ludzie młodzi do pierwszego kredytu mają ideały i wiele chcą zmienić bo nie rozumieją jeszcze ze wszystko jest już poukładane. Mają za małe wsparcie u „starych” którzy z kolei nazywają ich „naiwnymi” wciągając do swego przygotowanego bagna. Zmiana świadomości wymusi zmianę systemu. Edukować należy i starych i młodych aby wkroczyć na nowe tory. Siła młodych i wiedza starych muszą się połączyć.Mam nadzieję że zmiany już nadchodzą, coraz więcej ludzi się budzi.

sawidera
21 grudnia 2017 at 08:57 /

bardzodobra inicjatywa jedynie potrzebna byc jest armia by ja wdrozyc – podpisuje sie i rekoma inogami

niema takiego coby to wdrzyl

pozdrawiam

Michał
21 grudnia 2017 at 11:25 /

Polska się budzi ale zamykają już strony takie jak ta.Coraz więcej ludzi jest świadomych że swiatem rządzą ludzie źli.Gmo,chemtrails,szczepionki,fluor,wojny,nowe narkotyki a w przyszlym roku i technologia 5g to nie przypadek,to czynniki depopulacji.Pozdrawiam trzeźwo myślących i dziękuję za stronę tą tamtą😄

Krzysztof
22 grudnia 2017 at 00:13 /

Idea jest piękna, ale nie rozumiem porównania 10% -owego, w jednym przypadku mamy w skali rocznej, a w drugim 30 letnim?

Lukasz
22 grudnia 2017 at 05:33 /

Myślę, że najlepszym sposobem jest wprowadzanie waluty rezerwowej w najbiedniejszych powiatach i eksperyment polegający na badaniu jej wpływu na społeczeństwo lokalne
Nie dość z nauczy to ludzi to jeszcze rozwinie ich inteligencję finansowa. Lokalna społeczność mogłaby uzyskać liczne przywileje wzamian za udział w realizacji takiego projektu npm ulgi podatkowe, dodatkowe pieniądze na dzieci itd. ważne aby była to mała spolecznosc do 30 tys. ludzi – by móc lepiej prowadzić obserwacje. Nie może to być nagłaśniane przez media oraz taka inicjatywa nie może występować przy granicy kraju. Musi być gdzieś w środku lub na wschodzie (100km od granicy) Polski. Dopiero badania w jaki sposób krąży waluta, jaką jest jej powtarzalność i badania nad wielkością kreacji itp pozwoli na wprowadzanie jej stopniowo w innych miejscach Polski. Wprowadzenie trzech takich walut spowodowałoby rozwinięcie Polski i uwolnienie spod jarzą systemu zydowsko-finansowego. Oczywiście perspektywa takiego projektu to 10-15 lat nie krócej i nie więcej.

nidpisystem
22 grudnia 2017 at 13:21 /

Krzysztof

Tak, pytanie jest: jakim prawem bankierzy zdzierają z nas co roku 10%?
Pieniądz należy do narodu, dlatego powinna być tylko jednorazowa opłata 10%.

Ten mały ale jakże duży szczegół powoduje powstanie potwornego zadłużenia i wyzysku.

Jacek
6 stycznia 2018 at 12:00 /

Czemu nie powiedzieć, że taki dobry i zgodny z rzeczywistością system finansowy już został wymyślony ponad 100 lat temu? Jest to Kredyt Społeczny. Dopiero zacząłem czytać o NIDPI, ale na razie wszystko, co tu czytam, zgadza się z Kredytem Społecznym.
Polecam: http://doscniewoli.pl

Zapraszam do komentowania - Przedstaw swoją opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *